قبل از اینکه این اپلیکیشن قالب را بصورت عمومی منتشر کنید، باید اطمینان کسب کنید که برای ارائه آماده است. برنامه پاور بی آی (Power BI) یک قسمت مخصوص برای مدیریت نشر اپلیکیشن ایجاد کرده است که در آنجا می توانید کل مسیر نشر اپلیکیشن را بررسی و دنبال کنید. همچنین می توانید این تغییر وضعیت را مرحله به مرحله دنبال کنید. این مراحل عموما عبارتند از:

الف- ساخت اپلیکیشن آزمایشی: تنها برای آزمایش در سازمان شما.

ب- ارتقا بسته آزمایشی به مرحله پیش تولید: خروجی سازمان خود را مورد آزمایش قرار دهید.

ج- ارتقا بسته پیش تولید به تولید: نسخه تولیدی.

د- بسته ها را حذف کنید یا از مرحله قبل شروع کنید.

همانطور که بین مراحل مختلف نشر جابه جا می شوید، آدرس شما(URL) تغییر نمی کند. ارتقا نسخه های مختلف برای انتشار، تاثیری بر روی خود آدرس (URL) نمی گذارد.

1- در فضای کاری قالب، بر روی Release management کلیک کنید.

مدیریت اپلیکیشن قالب در پاور بی آی

2- گزینه Create app را انتخاب کنید.

اگر اپلیکیشن آزمایشی را در Create the test template app ایجاد کردید، نقطه زرد رنگی که بعد از Testing قرار دارد نیز بصورت توپر و رنگ آمیزی شده نمایش داده می شود و دیگر نیازی به انتخاب Create app ندارید. اگر آن را انتخاب کنید، به مرحله ساخت اپلیکیشن قالب باز می گردید.

3- بر روی Get link کلیک کنید.

دریافت لینک از اپلیکیشن قالب

4- برای آزمایش نصب اپلیکیشن، لینک را از پنجره notification کپی کرده و در پنجره مرورگر جدید بچسبانید. از اینجا به بعد، همان مراحلی که مشتریان شما طی می کنند را دنبال می کنید.

5- در کادر نمایش داده شده، بر روی Install کلیک کنید. هنگامی که نصب برنامه با موفقیت انجام شد، پیغام هشداری مبنی بر آماده بودن اپلیکیشن جدید مشاهده می کنید.

6- گزینه Go to app را انتخاب کنید.

7- در قسمت Get Started with your new app، اپلیکیشن خود را به همان صورتی مشاهده می کنید که مشتریان شما، می بینند.

شروع به ساخت اپلیکیشن قالب در پاور بی آی

8- گزینه Explore App را انتخاب کنید، تا اپلیکیشن آزمایشی را با داده های نمونه بازبینی کنید.

9- برای انجام هرگونه تغییرات، باید به اپلیکیشن خود در فضای کاری اصلی بازگردید. اپلیکیشن آزمایشی را می توانید تا زمانی که رضایت شما را جلب شود، تغییر داده و به روز رسانی کنید.

10- هنگامی که آماده ارتقا اپلیکیشن خود به مرحله پیش تولید هستید تا آزمایش های بیشتری بر روی آن انجام دهید، کافی است به قسمت Release management بازگردید و Promote app را انتخاب کنید.

اگر این گزینه را مشاهده نمی کنید، کافی است با ادمین پاور بی آی (Power BI) خود تماس بگیرید تا به شما اجازه توسعه اپلیکیشن قالب را اعطا کند.

ارتقا اپلیکیشن قالب در پاور بی آی

نکته: توجه داشته باشید، زمانیکه اپلیکیشن شما ارتقا می یابد، بصورت عمومی و خارج از سازمان شما در دسترس قرار می گیرد.

11- گزینه Promote را انتخاب کنید تا انتخاب خود را ارتقا بخشید.

12- آدرس جدید را کپی کنید تا با افراد خارج از سازمان خود و برای آزمایش آن، به اشتراک بگذارید. این لینک، همان لینکی است که با آن ثبت نام می کنید تا مراحل توزیع اپلیکیشن خود را با ایجاد یک Partner center offer جدید، بر روی AppSource آغاز کنید. تنها لینکهای پیش تولید را در مرکز Partner ثبت نام کنید. بعد از اینکه اپلیکیشن شما مورد موافقت قرار گرفت و در این مورد به شما اطلاع رسانی شد، در AppSource منتشر می شود و بعد از آن شما می توانید این بسته را به وضعیت تولید در پاور بی آی (Power BI) ارتقا دهید.

13- هنگامی که اپلیکیشن شما برای تولید یا اشتراک گذاری از طریق AppSource آماده است، به قسمت Release Management باز گردید و گزینه Promote App را که بعد از Pre-production قرار دارد، انتخاب کنید.

14- گزینه Promote را انتخاب کنید تا انتخاب خود را تایید کرده باشید. اکنون اپلیکیشن شما در حال تولید است و برای توزیع آماده می باشد.

تولید اپلیکیشن قالب در پاور بی آی

برای اینکه اپلیکیشن شما بطور گسترده در دسترس هزاران کاربر پاور بی آی(Power BI) در جهان قرار گیرد، پیشنهاد می کنیم تا در AppSource ثبت نام کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحات زیر مراجعه کنید:

ایجاد یک اپلیکیشن قالب (template app) آزمایشی در پاور بی آی (Power BI)

ایجاد یک اپلیکیشن قالب در پاور بی آی (Power BI)