قابلیت Q&A، یک ابزار گزارش گیری در پاور بی آی (Power BI) به حساب می آید. کافی است سوالی در ارتباط با داده های خود بپرسید و پاسخی به شکل یک visualization دریافت کنید.

می خواهیم با استفاده از پاور بی آی سرویس (Power BI Service) داشبوردی را باز کنیم و با استفاده از زبان طبیعی(زبان انگلیسی) سوالی بپرسیم تا یک Visualization ایجاد کنیم سپس آن را به یک داشبورد پین کنیم. لازم به ذکر است که داشبوردها در پاور بی آی دسکتاپ (Power BI Desktop) دردسترس نیستند.

1- داشبوردی را باز کنید که حداقل دارای یک کاشی پین شده از یک گزارش است. هنگامی که سوالی را می پرسید، پاور بی آی (Power BI) به دنبال پاسخ آن در بین مجموعه داده هایی می گردد که دارای یک کاشی پین شده به آن داشبورد است.

2- کافی است در کادر سوالی که در بالای داشبورد شما قرار دارد، شروع به تایپ مطلبی در ارتباط با داده های خود نمایید.

کادر سوال Q&A در پاور بی آی

3- بعنوان مثال، به محض اینکه عبارت … last year sales by month and territory را تایپ می کنید،

تایپ سوال و نمایش موارد پیشنهادی

کادر سوال، مواردی را به شما پیشنهاد می دهد.

4- برای اینکه نموداری را به عنوان یک کاشی(tile) به داشبورد خود اضافه کنید، کافی است علامت پین را که در سمت راست و بالای صفحه طراحی قرار دارد، انتخاب کنید. اگر داشبورد با شما به اشتراک گذاشته شده است، نمی توانید هیچ Visualizationای را به آن پین کنید.

5- کاشی مورد نظر را به داشبورد موجود و یا یک داشبورد جدید پین کنید.

پین کردن به داشبورد موجود در پاور بی آی

برای اینکه آن را به داشبورد موجود پین کنید، کافی است نام داشبورد را از منوی کرکره ای موجود انتخاب کنید. گزینه های شما تنها به داشبوردهای موجود در فضای کاری جاری محدود می شوند. اگر می خواهید آن را به داشبورد جدیدی اضافه کنید کافی است نام داشبورد جدید را تایپ کنید تا به فضای کاری شما اضافه شود.

6- گزینه پین را انتخاب کنید. با مشاهده یک پیغام موفقیت آمیز، متوجه می شوید که visualization شما بصورت موفقیت آمیز و بعنوان یک کاشی(tile) به داشبورد شما اضافه شده است.

بعد از پین شدن به داشبورد در پاور بی ای

7- گزینه Go to dashboard را انتخاب کنید تا کاشی جدید را مشاهده کنید. در اینجا می توانید کاشی مورد نظر خود را تغییرنام و تغییر اندازه داده، یک لینک به آن اضافه کرده و حتی مکان آن را بر روی داشبورد تغییر دهید.

کاشی پین شده در داشبورد پاور بی آی

هنگامی که شروع به تایپ سوالی می کنید، Q&A بلافاصله به دنبال بهترین پاسخ از بین تمامی مجموعه داده های (Datasets) مربوط به داشبورد جاری می گردد. داشبورد جاری، داشبوردی است که در قسمت بالای صفحه نمایش داده می شود. بعنوان مثال در شکل زیر این سوال در داشبورد Retail Analysis Sample پرسیده می شود که قسمتی از فضای کاری mihart به حساب می آید.

نوار پیمایش پاور بی آی

لازم به ذکر است که Q&A به تمامی مجموعه داده هایی که حداقل یک Visualization پین شده به آن داشبورد داشته باشند، دسترسی دارد. اگر کادر سوال برای شما نمایش داده نمی شود، کافی است با Administrator پاور بی آی خود در میان بگذارید زیرا احتمالا وی آن را غیرفعال کرده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحات زیر مراجعه کنید:

پین کردن یک کاشی (tile) به یک داشبورد پاور بی آی از اکسل

پین کردن بازه ای از سل ها (Cells) به یک داشبورد در پاور بی آی (Power BI)