قبل از اینکه بتوانید یک کاشی (tile) از workbook اکسل پین کنید، باید آن را به پاور بی آی سرویس (Power BI Service) متصل کنید. اساسا با اتصال به یک workbook، یک نسخه فقط خواندنی متصل از آن Workbook به درون پاور بی آی سرویس (Power BI Service) ایجاد می شود و این امکان را به شما را می دهد تا داده های آن را به داشبوردها پین کنید. حتی می توانید کل یک Worksheet را به یک داشبورد پین کنید.

اگر Workbookای با شما به اشتراک گذاشته شده باشد، این امکان را دارید تا کاشی های(Tiles) پین شده توسط مالک workbook را مشاهده کنید ولی نمی توانید خودتان کاشی داشبوردی ایجاد کنید.

هنگامی که گزینه Connect را انتخاب می کنید، workbook شما در پاور بی آی (Power BI) همانند زمانی که در Excel Online باشد، نمایش داده می شود. ولی برخلاف Excel Online، در این حالت قابلیتهای خوبی در اختیار دارید تا با استفاده از آنها اجزاء و عناصری را از worksheetهای خود به درون داشبوردها پین کنید.

نمی توانید workbook خود را در پاور بی آی (Power BI) ویرایش کنید. ولی اگر نیاز به انجام تغییراتی دارید، می توانید درون فضای کاری خود، آیکون قلم را از برگه Workbooks انتخاب کنید سپس انتخاب کنید که workbook خود را در Excel Online ویرایش کنید یا در برنامه اکسل روی کامپیوتر خود باز کنید. هر تغییراتی که انجام می دهید، در workbook روی OneDrive ذخیره می شود.

1- ابتدا Workbook خود را در OneDrive for Business آپلود کنید.

2- از درون پاور بی آی (Power BI) با انتخاب گزینه Get Data>Files>oneDrive-Business و پیمایش تا محلی که فایل اکسل خود را ذخیره کرده اید، به Workbook مورد نظر متصل شوید. ابتدا فایل مربوطه، سپس گزینه Connect>Connect را انتخاب کنید.

اتصال workbook به پاور بی آی

3- در پاور بی آی (Power BI)، workbook موجود در فضای کاری شما به برگه Workbooks اضافه می شود. آیکون سبز رنگ اکسل کنار آن مشخص می کند که این یک workbook اکسل است. همچنین ستاره زرد رنگ مقابل آن نشان می دهد که جدید است.

اتصال workbook اکسل به پاور بی آی

 

4- با انتخاب نام workbook، می توانید workbook مربوطه را در پاور بی آی(Power BI) باز کنید.

تغییراتی که شما در workbook انجام می دهید، در پاور بی آی (Power BI) ذخیره نمی شوند و تاثیری بر روی workbook اصلی در  OneDrive for Bisuness نمی گذارند. اگر مقادیر موجود در پاور بی آی (Power BI) را مرتب کنید، فیلترگذاری نمایید یا تغییر دهید، این تغییرات ذخیره یا پین نمی شوند. اگر نیاز به اعمال تغییراتی دارید که باید ذخیره شوند، از گوشه سمت راست و بالا، گزینه Edit را انتخاب کنید تا آن را برای ویرایش در Excel Online یا خود برنامه اکسل کامپیوترتان باز کنید. تغییراتی که بدین روش اعمال می شوند، ممکن است باعث شوند تا آپلود کاشی ها (Tiles) بر روی داشبوردها، با تاخیر انجام شوند.

ویرایش workbook اکسل در پاور بی آی

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحات زیر مراجعه کنید:

ایجاد یک ویژوال(Visual) Q&A با استفاده از یک سوال پیشنهادی

هوش تجاری با Power BI