استراتژی فرآیندها

برنامه ریزی استراتژیک، یک روش مدیریت برای ایجاد مسیری است که سازمان باید از آن تبعیت کند. سپس باید نحوه توزیع فرآیندهای کسب و کار را بررسی کنید تا این مسیر را شناسایی کنید. برای این منظور نیز باید بدانید که چگونه هر فرآیند، محصول یا خدماتی را به مشتری یا کاربر نهایی ارائه می دهد. اغلب مواقع نیاز به اصلاح و یا ایجاد فرآیندهای جدید است. این برنامه ریزی را ما به شش مرحله تقسیم کردیم که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

  1. تعریف استراتژی

معمولا در این مرحله ابتدایی برنامه ریزی استراتژی، شما باید محیط داخلی و خارجی را تحلیل کنید تا نقاط قوت و ضعف کسب و کار خود را پیدا کنید. سپس نحوه تغییر و یا استفاده از این مشخصه ها را بدانید. برای انجام این تحلیل محیطی نیاز به مولفه باارزشی به نام اطلاعات موثق، امن و جاری دارید.

2. آگاه سازی تمامی مدیران از استراتژی

برای این منظور یک مدیر سطح بالا، مدیران زیردستی خود را از طریق داده ها، گزارشات موثق و اطلاعات شفاف مطلع می کند. به همین طریق تیم مدیریتی می تواند با استفاده از همین اطلاعات و داده های موثق از استراتژی سازمان مطلع شود. به کمک نرم افزارهای مخصوص BPM می توانید تصمیمات استراتژیک سازمان خود را بگیرید و شرایطی برای همکاری و تشریک مساعی تیم فراهم آورید.

3. تعریف روشن اهداف در سطوح دیگر سازمان

بعد از اینکه اهداف استراتژی مدیریت فرآیند کسب و کار مشخص شد، برای انجام یک مدیریت استراتژیک خوب نیاز است تا اهداف در سطوح دیگر سازمان یا شرکت نیز مشخص شوند. بعنوان مثال در سطح تاکتیکی و سطح اجرایی. برای پیشبرد اهداف این منظور می توانید از ابزارهای نرم افزاری مختلف BPM استفاده کنید. این ابزارها نه تنها می توانند به شما در نحوه اجرای فرآیندها کمک کنند به گونه ای که فرآیندها را اصلاح کرده و یا مجددا طراحی کنید تا مطابق با اهداف استراتژیک شما قرار گیرند، بلکه به شما در پیدا کردن و تعریف KPIها (اهداف مشخص، قابل سنجش و در دسترس) کمک می کنند.

4. بررسی مداوم استراتژی مدیریت فرآیند کسب و کار

اکنون که تمامی اهداف استراتژی مدیریت فرآیندها را مشخص کردیم، می دانیم به کدام سمت می رویم. حال سوال اینجاست: از کجا می فهمید که به KPIهای تعریف شده دست یافتید؟ و چگونه این مسئله را بررسی می کنید؟  سیستمهای BPM کارآمد علاوه بر آنکه نتایج را به سرعت و موثر بررسی می کنند، بلکه به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی این داده ها را در درون سیستمهای ارتباطی منعکس می کنند تا افراد از این موضوع مطلع شوند.

5. اتخاذ سریع تصمیمات

مدیریت تنها در زمینه یک تفکر انطباقی نیست بلکه انجام کارهایی است که باعث می شود تا به نتایج دلخواه دست یابید.  وقتی امکان بررسی مداوم نتایج وجود داشته باشد، تحلیل دقیقی از اطلاعات توسط سیستم BPM ارائه می شود که به شما در اتخاذ سریع  و موثر یک تصمیم در زمینه فرآیندها کمک می کند.

6. مرور استراتژی

در خلال یک فواصل زمانی مشخص که البته به تحلیل محیط خارجی نیز بستگی دارد، شرکتها به مرور برنامه های استراتژیک خود می پردازند تا ارزش کسب و کار خود را بهبود بخشیده و ارزش محصولات یا خدمات خود را در نزد مشتریان بالا ببرند.

همانطور که مشاهده می کنید، این چرخه هرگز باز نمی ایستد و نیاز به تصمیم، دانش و سازگاری مدیران سازمان دارد.

مطالب مرتبط

طراحی فرآیندها